Cégünk fő tevékenysége repülőgép szimulátorok gyártása és karbantartása: A saját fejlesztésű APS szabványra előkészített FNPT II MCC jogosítási szintű (EASA szerint) szimulátorunk valósághűen tükrözi az Airbus A320 típus tulajdonságait, mely szimulátorok a pilótaképzés és vizsgáztatás professzionális eszközei a pilótaképző szervezetek számára, világszerte.
A Széchenyi 2020 program keretében megvalósult épületenergetikai fejlesztések eredményeképp a repülőgép szimulátorokat fejlesztő és gyártó cég hatvani üzeme teljes mértékben gázfüggetlenné vált, villamosenergia szükségletét pedig egy 48,8kWp-es napelemrendszer látja el, így közel 30 tonnával csökkent a telep éves CO2 kibocsátását.
A magyarországi Simnest Aviation szimulátor gyártó és a belga Skywings Flight Trainings oktató szervezet fejlesztő csapata a nemzetközi Eureka szervezet által támogatott közös projektben dolgozik együtt egy új repülés szimulációs szoftveren.
A PreDEM korai szűrésen és mesterséges intelligencia feldolgozáson alapuló kockázatelemzéssel, kognitív képességeket felmérő játékok és szemmozgást figyelő diagnosztikák használatával szűri majd a demencia első, másként észrevehetetlen jeleit.
A projektben megvalósuló fejlesztés olyan repülőgép szimulátorokban használt kezelőszerveket céloz meg, melyek a másodlagos kategóriába tartoznak.
A projekt során egy új szoftverfejlesztő környezet kerül kialakításra, melyben bonyolult adatbázis kapcsolatokat igénylő rendszereket, folyamatok mentén, modulokból felépítve lehet elkészíteni egy paraméterező felület segítségével.
A projekt célja olyan repülőgép szimulátorok gyártása, mely azon kívül, hogy maximálisan megfelel a hatóságok által előírt magas szakmai követelményeknek, megfelel a jelenleg még csak ajánlásként definiált jövőbe mutató szimulátor eszközökkel szemben támasztott követelményeknek is.
Az NKFI alapból megvalósuló projekt célja, egy új technika kifejlesztésével, a repülőgép szimulátorokban használatos elsődleges kezelőszervek új generációjának létrehozása, melyek megfelelnek az ICAO által újonnan megfogalmazott ajánlásnak, bővítve ezzel az elsődleges kezelő szervek által szimulált paraméterek körét.
A projekt első szakaszának a célja egy olyan prototípus megépítése, amivel be tudjuk mutatni a rendszer legfontosabb funkcióit és szemléltetni tudjuk a filmet készítő stáb munkáját támogató intuitív felhasználói felületet.